#kiedyostatnio – kampania promująca zdrowy i odpowiedzialny styl życia

W natłoku codziennych obowiązków często nie mamy czasu na wiele ważnych spraw.

Po aktywnym czasie pracy i życia rodzinnego, Polacy wybierają się na krótki odpoczynek, który często jest krótszy niż by sobie tego życzyli, po czym znów wpadają w wir obowiązków. Chcąc o siebie zadbać dokładamy do codziennej aktywności dietę i sport (jogging, fitness, rower albo wszystko na raz), bo przecież sport to zdrowie. Czy rzeczywiście tak jest, jeśli nie wiemy, co na to nasz organizm?

Każdy sport wpływa na wiele funkcji organizmu i nie zawsze to, co robimy – nawet z dobrymi intencjami – jest dla niego zdrowe. Dlatego też poprzez kampanię #kiedyostatnio Ogólnopolskie Centrum Medyczne chce podkreślić znaczenie badań profilaktycznych w codziennym życiu. Badania tego typu mogą pomóc wykryć wiele (często bezobjawowych) chorób we wczesnym etapie ich rozwoju, uchronić przed złymi decyzjami dotyczącymi diety lub sportu, jak również pomóc wybrać odpowiednią formę aktywności i sprawić, że w połączeniu z dietą szybciej da się osiągnąć pożądane efekty.

Kampania #kiedyostatnio jest skierowana do osób młodych i w średnim wieku, chcących, by podejmowana przez nich aktywność była rozsądna i skuteczna; jak również do tych, którzy chcą poważnie i odpowiedzialnie podchodzić do swojego zdrowia; to także przypomnienie, że od ostatnich Twoich badań profilaktycznych minęło więcej czasu niż zawsze myślimy.

Więcej informacji o kampanii #kiedyostatnio znajdziesz tutaj:
https://ocm24.pl/kiedy-ostatnio/

#kiedyostatnio - Serce